Daha Fazla Bilgi Edinin

Responsive Site Tasarımı

Responsive Site Tasarımı

Responsive Site Tasarımı

  • İst Tasarım
  • Haziran 25, 2019
Responsive Site Tasarımı

Responsive (duyarlı) Web Site Tasarımı, stil şablonu ile düzenlenmiş bir web sayfasının farklı tarayıcılara (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox) ve farklı elektronik cihazlara (masaüstü, tablet, ve cep telefonları) ekran boyutlarına uyumlu web tasarım anlamına gelir.


Responsive Web Tasarımı Nedir?

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz bu web tasarım Tasarımın farklı ekran çözünürlüklerine göre uyum sağlamasıdır. Örnek olarak responsive olarak yapılmış bir web sitesinin tasarımı masaüstü bir bilgisayarda farklı görünürken ekran boyutu daha küçük olan mobil bir cihazda farklı görünecektir. Burada css3 ile gelen yenilikler sayesinde aynı sayfa, farklı çözünürlüklere göre yeniden şekillendirilerek inşa edilir.


Responsive Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Responsive tasarım, web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması ile oluşur. Genellikle desktop, tablet ve mobil versiyon olarak 3 kademeli şekilde tasarlanır.Uygulama, esnek ızgaraların ve mizanpajların, görüntülerin ve CSS medya sorgularının akıllıca kullanılmasının bir karışımından oluşur.


Neden Duyarlı Site Tasarımı?

Web tasarımı ve geliştirme alanında, sonsuz yeni kararlara ve cihazlara ayak uyduramadığımız şu günlerde birçok web sitesi için, her çözünürlük ve yeni cihaz için bir web sitesi sürümü oluşturmak imkansız veya en azından pratik değildir. Peki bir yerlerden ziyaretçi kazanmanın yararı için, yalnızca bir cihazdan ziyaretçi kaybetmenin sonuçlarına mı katlanmalıyız? Yoksa Duyarlı bir site tasarımı ile tüm cihazlarla ve tarayıcılarla uyumlu, sorunsuz ve ek bir maliyet gerektirmeksizin tek bir çözüm mü? Tabi ki doğru seçim duyarlı site tasarımı olmalı çünkü duyarlı OLMAYAN web site = kötü iş verimliliği, zaman ve para kaybı demektir.


1375+

Mutlu Müşteriler

mutlu müşteriler

33+

Tamamlanmış Projeler

tamamlanmış projeler

546+

Kahve Bardağı

bir yudum kahve molası

15+

Üyeler

üyeler

En Kaliteli Hizmet & Çünkü:

Yaptığımız işlerde bizi başarıya götüren sebebin müşteri memnuniyetinden geçtiğini bilerek en yüksek kalitede müşteri memnuniyetini gözeterek en kaliteli ürünlerle siz değerli müşterilerimizi hitap ederek hizmet veriyoruz.